Fundacja De Primario | II Kongres Młodego Samorządu
331
single,single-portfolio_page,postid-331,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.7.4,vc_responsive
 

II Kongres Młodego Samorządu

II KONGRES MŁODEGO SAMORZĄDU

Młodzi Samorządowcy ładują baterie w dolnośląskim uzdrowisku

Marzą o lepszym prawie i większych środkach

Od Andrzejewa w Mazowieckiem po Żukowice w Dolnośląskiem. Blisko setka osób sprawujących funkcje wójtów, burmistrzów i prezydentów miast z całej Polski wzięła udział w II Kongresie Młodego Samorządu, który w dniach 7-9 kwietnia odbył się w Dusznikach-Zdroju. Wiek uczestników: do 35 lat. Prezydent Starachowic Marek Materek liczy najmniej, bo 26 wiosen. Wśród osób towarzyszących znalazł się, 21-letni zaledwie, radny powiatu Chojnów Grzegorz Gapski. Większość z przybyłych uczestniczyła w dusznickim spotkaniu po raz drugi.

W ostatnich wyborach samorządowych młodzi objęli 190 stanowisk wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. To znacznie więcej, niż poprzednio. Zdaniem burmistrza Dusznik Piotra Lewandowskiego (31), pomysłodawcy kongresu, coraz więcej wyborców stawia na młodsze pokolenie, oczekując odważniejszych i szybszych zmian oraz nowego stylu zarządzania gminami. – To dla nas wielkie wyzwanie. Musimy szybciej i sprawniej niż nasi zazwyczaj starsi poprzednicy nabyć jak najwięcej wiedzy oraz umiejętności korzystania z doświadczeń innych – wyjaśnia. Organizuje w swoim mieście kongres, by spotkać się innymi samorządowcami swojego pokolenia, posłuchać rad ekspertów, wymienić pomysłami i porozmawiać na ważne tematy. – Pomimo oczywistego stresu organizacyjnego, kongres jest dla mnie czasem ładowania baterii – wyznał otwierając imprezę po raz drugi.

Jak budować poparcie dla swoich decyzji i projektów, by osiągnąć sukces, jak zarządzać samorządem, korzystać z dedykowanych produktów bankowych, pozyskiwać unijne środki, współpracować z lokalnymi mediami i jak dobrze wypaść w telewizji – to tylko niektóre z tematów tegorocznego kongresu. W Teatrze Zdrojowym, gdzie odbywały się spotkania, wystąpili m.in.:  wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj, były burmistrz zakopanego, przedsiębiorca i miliarder Adam Bachleda-Curuś, pedagog prof. Mariusz Jędrzejko, były wiceminister obrony narodowej Romuald Szeremietiew, dziennikarz telewizyjny Marek Czyż.

W programie kongresu znalazł się również trening psychologiczny połączony z dyskusją na temat umiejętności godzenia funkcji publicznej z życiem osobistym oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. A takich sytuacji, jak podkreślało wielu uczestników, jest za dużo. Z pewnością byłoby łatwiej, gdyby prawo było lepsze i gminna kasa zasobniejsza.

Aktualne kwestie, praktyczna wiedza, wymiana doświadczeń, nowe idee i pomysły, ale przede wszystkim możliwość osobistego kontaktu – to atuty dusznickiego spotkania wymieniane nie tylko przez gospodarza kongresu, ale przez wszystkich uczestników. Całkiem sporo z nich, obecnych na pierwszym kongresie, utrzymuje ze sobą kontakt lub chociaż śledzi poczynania innych. Głównie dzięki aktywności w mediach społecznościowych.

 

Więcej o projekcie na stronie : www.mlodysamorzad.pl

parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online nike tn pas cher peuterey outlet piumini woolrich outlet golden goose outlet golden goose outlet chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot golden goose outlet saldi golden goose outlet saldi golden goose outlet saldi golden goose outlet saldi golden goose outlet saldi golden goose outlet saldi chaussures de foot 2017 chaussures de foot pas cher