Fundacja De Primario | Wszelkie Przejawy Artyzmu
272
single,single-portfolio_page,postid-272,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.7.4,vc_responsive
 

Wszelkie Przejawy Artyzmu

WSZELKIE PRZEJAWY ARTYZMU

Jest to najprawdopodobniej największe spotkanie tak różnorodnych artystów w Polsce. WPA to muzyka, malarstwo, taniec, rysunek, fotografia, teatr, grafika, animacja, graffiti, film i rzeźba. Poprzez otwartą formułę festiwalu szczególnie promujemy twórców młodych, dostarczając im nowych źródeł inspiracji, sprzyjając nawiązywaniu kontaktów i najbardziej nawet zaskakującej współpracy artystycznej – dzięki wyjątkowo nieformalnej, przyjacielskiej, a nawet serdecznej atmosferze. Miarą kreatywnego luzu WPA, wyjątkowo docenianego przez uczestników, niech będzie fakt, że każdy z nich sam w dowolny sposób aranżuje przestrzeń, w której przedstawia swoją twórczość. By maksymalnie poszerzyć możliwości aranżacji i przez to także przydać imprezie niezwykłego charakteru, na miejsce WPA wybieramy zawsze budynek opustoszały, w stanie przed-remontowym  ewentualnie w trakcie modernizacji. Uczestnicy otrzymują od nas, organizatorów, wszelką pomoc leżącą w zasięgu naszych możliwości, czasami łącznie z transportem prac nawet z odległych zakątków kraju.

WPA cieszy się bardzo dużą popularnością jak na galerię sztuki. Na zdjęciu widać ludzi oczekujących na otwarcie drzwi galerii :) Było ich ponad 400 tego wieczoru. W ciągu tygodnia główny budynek wystaw odwiedza ok 3 tysięcy osób, a kolejne 2 tysiące bierze udział w innych częściach festiwalu jak warsztaty, koncerty i pokazy artystyczne.

 

Więcej o projekcie na stronie:  wszelkieprzejawyartyzmu.pl