Fundacja De Primario | Klasyka na ulicy
343
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-343,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Klasyka na ulicy

Małe górskie miasteczko, cisza i spokój …… jest rok 1826 z maleńkiego dworku dobiega nas cudna muzyka w wykonaniu młodego Fryderyka Chopina, który przyjechał na leczenie, i dał charytatywny koncert ……. to Duszniki Zdrój, jeśli jeszcze tu nie byliście koniecznie tu zajrzyjcie.Być może dzięki Waszej pomocy uda nam się jeszcze bardziej upiększyć to urocze miasteczko, tworząc pasy w formie klawiatury fortepianu przy wejściu do parku zdrojowego ….. tak tak, dokładnie…..po tym samym, po którym przechadzał się młody kompozytor i ustawić w miasteczku stojaki na rowery w kształcie klucza wiolinowego, które idealnie będą pasowały w tym mieście…..Co Wy na to…..? Prawda,że będzie pięknie…..:) 

 


Pomysł projektu zrodził się w głowie lokalnej dusznickiej działaczki, w której żyłach od urodzenia płynie muzyka Fryderyka Chopina. Chcemy podjąć działania zmierzające do upamiętniania i promocji osoby oraz dorobku wybitnego polskiego kompozytora jakim był Chopin, wśród mieszkańców i turystów odwiedzających Duszniki-Zdrój.Głównym celem projektu jest stworzenie w centralnym punkcie parku zdrojowego pasów dla pieszych, które w swojej formie, będą przypominały klawiaturę fortepianu oraz umieszczenia na terenie miasta stojaków na rowery w kształcie klucza wiolinowego, które będą nawiązywały swoim stylem do odbywającego się corocznie od 1946 roku najstarszego festiwalu pianistycznego na świecie Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego. 

 

 

Więcej o projekcie na stronie: klasykanaulicy.pl