Fundacja De Primario | Projekt: KOTWICA
181
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-181,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

Projekt: KOTWICA

PROJEKT: KOTWICA

 

Projekt ma na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży postaci Witolda Pileckiego. Aby zrobić to w jak najbardziej efektywny sposób, zdecydowaliśmy się na opowiedzenie historii tego bohatera językiem młodzieży, czyli językiem muzyki rockowej. Zaprosiliśmy do współpracy muzyków zespołu Forteca, którzy stworzyli program artystyczny pt. “Rotmistrz”. W ramach współpracy Fundacja “De Primario” współfinansowała wydanie płyty Fortecy oraz zorganizowała koncert, podczas którego artyści zaprezentowali swój program.

Ponadto w trakcie realizacji projektu organizowane były warsztaty, podczas których dzieci i młodzież uczyli się polskich pieśni patriotycznych. Podstawową korzyścią płynącą z realizacji projektu było przybliżenie w atrakcyjny sposób dzieciom i młodzieży historii Witolda Pileckiego. Ponadto uczestnicy projektu mieli okazję nauczyć się polskich pieśni patriotycznych w trakcie prowadzonych przy okazji warsztatów muzycznych.