Fundacja De Primario | TOPACZ MIASTO DZIECI
47
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-47,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

TOPACZ MIASTO DZIECI

TOPACZ MIASTO DZIECI

 

Fundacja „De Primiario” bierze udział w projekcie dydaktyczno-wychowawczym (non-profit) dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych pod nazwą Topacz Miasto Dzieci (TMD). Uczestnicy projektu będą przebywali bezpłatnie na wyodrębnionym terenie parkowo-zamkowym Topacz w miejscowości Ślęza k/Wrocławia, gmina Kobierzyce. Przewiduje się uczestnictwo dzieci w wieku 6-16 lat. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych pochodzić będą głównie z rodzin o najniższych dochodach, uniemożliwiających wysłanie dziecka na jakikolwiek wypoczynek w okresie letnim. Opiekować się będą nimi nauczyciele oraz wychowawcy posiadający odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Pomagać będą im wolontariusze.

Podczas blisko 2 tygodni (2.07.-12.07.2013 r.)  w kompleksie parkowo-zamkowym oraz w istniejących obiektach stworzona zostanie infrastruktura umożliwiająca utworzenie takich miejsc jak: urzędy, bank, szpital, sklepy, warsztat samochodowy, zakłady usługowe, restauracje czy opera. Ponadto w całe przedsięwzięcie zaangażowane będą firmy reprezentujące różne zawody. Ich merytoryczni przedstawiciele zapoznają małych mieszkańców z wykonywaniem czynności zawodowych przy jednoczesnym realizowaniu każdego dnia dwóch powierzonych dzieciom i opiekunom zadań. Przy okazji dzieci nauczą się organizacji pracy, działania w zespole, nabiorą szacunku do pracy i pieniędzy, zapoznają się z funkcjonowaniem miejskiego samorządu oraz porządku i współżycia w zróżnicowanej pod względem zawodowym społeczności.